Obrazem: Je moc teplo. Obyvatelé Grónska ztrácejí obživu, mění se i život Inuitů

Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
26. 1. 2019 21:04
Život obyvatel města Tasiilaq na jihovýchodě Grónska se v posledních deseti letech výrazně mění. Důvodem jsou klimatické změny, kvůli nimž tají ledovce a moře nezamrzá. Lidé tak pomalu přicházejí o možnost lovu pod ledem, který je tradičním způsobem obživy v Grónsku.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy