Při útoku na mírové síly OSN v Mali zahynul voják, dva jsou vážně zraněni

ČTK ČTK
24. 1. 2017 18:12
Jeden voják mírových sil OSN přišel v pondělí o život a dva utrpěli vážná zranění, když se jejich jednotka stala terčem útoku na severovýchodě Mali nedaleko alžírských hranic. S odvoláním na úterní prohlášení mírové mise Spojených národů v Mali (MINUSMA) o tom informovala agentura AFP. "Včera (v pondělí) zasáhlo tábor mírové mise OSN v Aguelhoku několik minometných nábojů... Příslušník mírových sil přišel o život a další dva byli vážně zraněni," uvádí se v prohlášení. O státní příslušnosti obětí mise neinformovala, většina mírových sil v této oblasti ale podle AFP pochází z Čadu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 3 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy