Při střelbě v sídle švédského premiéra zemřel bodyguard

Martin Novák Martin Novák
9. 11. 2012 16:16
Zatím není jasné, co se přesně stalo. Premiér Reinfeldt v budově nebyl
Fredrik Reinfeldt s manželkou.
Fredrik Reinfeldt s manželkou. | Foto: Reuters

Stockholm - V rezidenci švédského premiéra Fredrika Reinfeldta se v pátek ozvala střelba, podle policie přišel o život člen ochranky premiéra.

Sám Reinfeldt ani jeho rodina v domě v té době nebyli a jsou v pořádku, sdělil mluvčí předsedy vlády.

Není zatím jasné, co se stalo. Některá švédská média uvádějí, že se příslušník ochranky pravděpodobně sám zastřelil. Potvrzuje to i policie.

"Nemáme zatím žádné indicie o tom, že se stal zločin. Vyšetřujeme to jako sebevraždu nebo nehodu,"cituje agentura Reuters policejní mluvčí Towe Haggovou.

Švédsko má smutnou tradici v atentátech na politiky. V roce 1986 střelec na ulici zavraždil premiéra Olofa Palmeho. Zločin nebyl dodnes objasněn.

V roce 2003 útočník připravil o život v nákupním centru ministryni zahraničí Annu Lindhovou.

 

 

Právě se děje

před 24 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy