Při střelbě v sídle švédského premiéra zemřel bodyguard

Martin Novák Martin Novák
9. 11. 2012 16:16
Zatím není jasné, co se přesně stalo. Premiér Reinfeldt v budově nebyl
Fredrik Reinfeldt s manželkou.
Fredrik Reinfeldt s manželkou. | Foto: Reuters

Stockholm - V rezidenci švédského premiéra Fredrika Reinfeldta se v pátek ozvala střelba, podle policie přišel o život člen ochranky premiéra.

Sám Reinfeldt ani jeho rodina v domě v té době nebyli a jsou v pořádku, sdělil mluvčí předsedy vlády.

Není zatím jasné, co se stalo. Některá švédská média uvádějí, že se příslušník ochranky pravděpodobně sám zastřelil. Potvrzuje to i policie.

"Nemáme zatím žádné indicie o tom, že se stal zločin. Vyšetřujeme to jako sebevraždu nebo nehodu,"cituje agentura Reuters policejní mluvčí Towe Haggovou.

Švédsko má smutnou tradici v atentátech na politiky. V roce 1986 střelec na ulici zavraždil premiéra Olofa Palmeho. Zločin nebyl dodnes objasněn.

V roce 2003 útočník připravil o život v nákupním centru ministryni zahraničí Annu Lindhovou.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy