Požár v bangladéšské Dháce má nejméně 46 obětí, hořet začalo v restauraci

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 3. 2024 12:15
Požár v bangladéšské Dháce má nejméně 46 obětí, hořet začalo v restauraci

Bilance obětí čtvrtečního požáru sedmipodlažní budovy s restauracemi v bangladéšské metropoli Dháce stoupla na 46 mrtvých. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na bangladéšského ministra zdravotnictví. Úřady doposud hovořily o 43 obětech. Více než 20 dalších lidí utrpělo při neštěstí vážná zranění. Premiérka Šajch Hasína Vadžídová podle agentury AP uvedla, že objekt neměl nouzový východ.

Hasiči oznámili, že požár vypukl v jedné z restaurací ve 21:50 místního času (16:50 SEČ), pravděpodobně v důsledku výbuchu plynové láhve. Plameny se pak rychle rozšířily do dalších pater. Většina obětí se udusila, někteří přišli o život při skoku z okna budovy, napsala AP.

Na místě zasahovalo 13 hasičských sborů, které dostaly oheň za dvě hodiny pod kontrolu. Z budovy se podařilo zachránit asi 75 lidí. V nemocnicích zůstává 22 osob s popáleninami, řekl ministr zdravotnictví Samanta Lal Sen. "Děláme vše pro to, abychom zachránili jejich životy," dodal.

V restauracích v době neštěstí večeřelo mnoho rodin s dětmi. Kromě restaurací se v budově nacházely i obchody s oblečením a s mobilními telefony. Podle představitele hasičů, brigádního generála Mainuddína, objekt nesplňoval řadu bezpečnostních předpisů. "Byla to nebezpečná budova, kde byly v každém patře a dokonce i na schodech plynové láhve. Chyběla ventilace i nouzový východ," řekl agentuře Reuters Mainuddín.

 

Právě se děje

Další zprávy