"Byl to neodpustitelný omyl… Za pád letadla nemůže být odpovědný pouze jeden člověk. To, že íránské ozbrojené síly přiznaly chybu, je dobrý první krok. Musíme lidi ujistit, že se to nebude opakovat," sdělil podle médií prezident. Dodal, že íránská vláda má odpovědnost vůči zemím, které při nehodě přišly o své občany.
Teherán o leteckém neštěstí mluví jako o neúmyslném zásahu letadla raketou.
Mluvčí íránské justice Gholámhosejn Esmáílí řekl, že několik lidí bylo v souvislosti s pádem letadla zatčeno. Íránská televize bez dalších podrobností uvedla, že se v úterý v Teheránu konala schůzka představitelů leteckého provozu z Íránu, Ukrajiny a Kanady.
Podle Rúháního by měl být ustaven "zvláštní tribunál s jedním soudcem a desítkami odborníků", který bude vinu obviněných posuzovat. "Není to běžný případ, tento soud bude sledovat celý svět," řekl prezident. "Odpovědnost padá na více než jednoho člověka," dodal a řekl, že by tito viníci měli být potrestáni.
Írán přiznal, že letadlo bylo sestřeleno v době, kdy byla jeho obrana v pohotovosti kvůli předchozímu raketovému útoku na základny v Iráku. Šlo o odvetu za zabití íránského generála Kásema Solejmáního, jehož 3. ledna v Bagdádu zabil americký bezpilotní letoun.
Írán se k sestřelení letadla přiznal až po třech dnech. Íránci kvůli tomu o víkendu vyšli do ulic a protestovali proti představitelům své země. Esmáílí v úterý řekl, že bylo zadrženo asi 30 lidí při demonstracích, které označil za "nepovolená shromáždění". Dodal, že Írán toleruje povolené akce.