Polsko bude žádat vydání čtyř mužů, kteří v italském Rimini znásilnili Polku a zbili jejího partnera

ČTK ČTK
4. 9. 2017 18:11
Polsko bude žádat vydání čtveřice útočníků z Itálie, kteří v předminulý víkend znásilnili polskou turistku a zbili jejího partnera do bezvědomí. Oběti útočníci také okradli. Až místní obyvatelé pomohli polské dvojici do nemocnice. Italská policie postupně všechny čtyři zřejmé pachatele zadržela. Prokurátor v Rimini Paolo Giovagnoli se nechal slyšet, že za takovéto trestné činy může teoreticky hrozit i více než 20 let vězení. Problémem při postihu tří z pachatelů je, že jde o nezletilé osoby.
Pláž v Rimini
Pláž v Rimini | Foto: Thinkstock

Varšava - Polsko bude od Itálie žádat vydání k trestnímu stíhání čtveřice útočníků, kteří předminulý víkend v přímořském letovisku Rimini zá polskou turistku a zbili jejího partnera. Podle agentur řekl náměstek polského ministra spravedlnosti Patryk Jaki.

Polský pár ve věku 26 let byl napaden na pláži v Rimini v sobotu 26. srpna časně ráno. Útočníci ženu znásilnili a muže zmlátili tak, že ztratil vědomí. Oběti rovněž okradli. Zakrvácené dvojici po útoku pomohli místní obyvatelé, kteří je dopravili do nemocnice.

Italská policie postupně všechny čtyři zřejmé pachatele zadržela. Posledního, dvacetiletého žadatele o azyl z Konga, který byl podle všeho vůdcem skupiny, dopadla tuto neděli. Den předtím už zajistila tři zbylé členy gangu, kteří jsou nezletilí. Jde o dva marocké bratry ve věku 15 a 17 let, kteří se v Itálii narodili, a o 16letého Nigerijce.

Polské úřady vedou vlastní vyšetřování tohoto případu. Patryk Jaki řekl, že čtveřice by měla čelit velmi přísnému trestu, který by odradil od páchání takových zločinů.

Prokurátor v Rimini Paolo Giovagnoli se nechal slyšet, že za takovéto trestné činy může teoreticky hrozit i více než 20 let vězení. Problémem při postihu tří z pachatelů je, že jde o nezletilé osoby.

Italské úřady se k možnosti případné extradice čtyř pachatelů do Polska zatím nevyjádřily. Skupina je podezřelá i z dalších podobných útoků. Údajně už 12. srpna na pláži napadla a zmlátila italskou dvojici. Muži ukradli peněženku, hodinky a mobil, zatímco ženě hrozili znásilněním.

Většina obětí nevnímá znásilnění jako sexuální čin, ale jako ohrožení svého života, říká soudní znalkyně Ludmila Čírtková. | Video: Filip Horký, DVTV
 

Právě se děje

před 9 minutami

11 mrtvých po nehodě vlaku v Egyptě

Při nehodě osobního vlaku v Egyptě zahynulo nejméně 11 lidí, dalších zhruba 100 se jich zranilo. Oznámilo to egyptské ministerstvo zdravotnictví.

před 31 minutami

Hrubec jen jednou inkasoval a Omsk se ujal ve finále KHL vedení

Brankář Šimon Hrubec vychytal Omsku vítězství v úvodním finálovém duelu Kontinentální hokejové ligy. Český gólman zneškodnil 28 střel hráčů CSKA a Avangard na ledě vítěze základní části vyhrál 4:1.

Hrubce před více než 7000 diváky v CSKA Areně překonal jen v úvodu třetí třetiny Andrej Loktionov po chybě obránce. Snížil tím na 1:2, ale domácí se obratu nedočkali. O deset minut později americký útočník Reid Boucher v přesilovce vrátil hostům dvougólový náskok a do prázdné branky zpečetil výhru Ilja Kablukov. V první a druhé třetině položili základ k vítězství Jegor Činachov a běloruský obránce Kirill Gotovec.

Druhý zápas je na programu v úterý znovu v Moskvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy