Paříž udělila hladovějícímu Sencovovi čestné občanství

ČTK ČTK
24. 9. 2018 18:58
Radnice francouzského hlavního města udělila čestné občanství ukrajinskému filmovému režisérovi Olehu Sencovovi, který v ruské věznici drží od poloviny května hladovku za propuštění ukrajinských politických vězňů z ruských vězení. Hlasování o tomto bodu bylo na pařížské radnici jednomyslné, uvedla agentura AFP. "Ve chvíli, kdy spolu hovoříme, Oleh Sencov pokračuje ve své hladovce, aby zpochybnil své odsouzení ke 20 letům za mřížemi," prohlásila pařížská starostka Anna Hidalgová a dodala, že "město Paříž vždy bylo na straně obránců svobody". Dvaačtyřicetiletý ukrajinský filmař a odpůrce ruské anexe Krymu byl v roce 2015 odsouzen na 20 let za údajný terorismus a obchodování se zbraněmi.
Oleh Sencov
Oleh Sencov | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 58 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy