Papež řekl, že je mu lépe. Dlouhé projevy ho však stále unavují

ČTK ČTK
6. 12. 2023 10:31
Papež řekl, že je mu lépe. Dlouhé projevy ho však stále unavují

Papež František oznámil, že se po zápalu plic cítí už lépe, projevy ho prý ale pořád unavují. Středeční proslov na generální audienci ve Vatikánu tak přečetl jeden spolupracovník, jak se již stalo v předchozích dnech, uvedla agentura EFE. Papež by se však tento týden měl zúčastnit plánovaných ceremonií.

"Stále mě to zmáhá. Je mi výrazně lépe, ale mluvit dlouze mě stále zmáhá," připustil šestaosmdesátiletý papež před věřícími. Ty pak vyzval, aby se modlili za lidi, kteří žijí ve válkami sužovaných zemích.

Papež v současnosti omezuje své projevy a vystoupení na veřejnosti, neboť se zotavuje ze zánětu plic. Kvůli nemoci musel mimo jiné zrušit plánovanou víkendovou cestu do Dubaje na konferenci OSN o změně klimatu COP28.

Kvůli zdravotním potížím však hlava katolické církve svůj program na příští dny neruší. V pátek by se měl zúčastnit obřadu ke svátku neposkvrněného početí Panny Marie v centru Říma. Na konci měsíce ho pak čekají obřady spojené s vánočními svátky, které patří k nejintenzivnějším obdobím v liturgickém kalendáři. Příští týden papež také oslaví své 87. narozeniny.

 

Právě se děje

Další zprávy