Olympijské svahy byly zpřístupněny, den poté zabíjela lavina

ČTK ČTK
23. 3. 2014 19:00
Lavina zasáhla šest lyžařů v prostřední části sjezdovky, dvě ženy pod masami sněhu zahynuly.
Rosa Chutor v době olympijských her.
Rosa Chutor v době olympijských her. | Foto: Reuters

Moskva - Dva lyžaři v neděli přišli o život v lavině v ruském lyžařském středisku Rosa Chutor, kde se konaly některé ze závodů letošních zimních olympijských her.

Neštěstí se stalo den poté, co se areál otevřel pro veřejnost. Informovala o tom agentura AP.

Lavina zasáhla šest lyžařů, kteří se nacházeli v prostřední části jedné z tamních sjezdovek, sdělilo v prohlášení lyžařské středisko. Masa sněhu zasypala dvě ženy, kterým záchranáři po vyhrabání už nedokázali pomoci. Čtyři další lyžaři vyvázli bez zranění.

Místní média s odvoláním na svědky původně informovala, že o život přišli tři lidé.

V areálu Rosa Chutor v horské oblasti Krasnaja Poljana se v rámci únorových olympijských her konaly závody ve sjezdovém či akrobatickém lyžování. Síly zde mohli změřit i sportovci během následujících paralympijských her.

Středisko uvedlo, že ze sjezdovky Labyrint v odlehlé části resortu odklízí příval sněhu a snaží se zjistit příčinu neštěstí.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy