Olympijské svahy byly zpřístupněny, den poté zabíjela lavina

ČTK ČTK
23. 3. 2014 19:00
Lavina zasáhla šest lyžařů v prostřední části sjezdovky, dvě ženy pod masami sněhu zahynuly.
Rosa Chutor v době olympijských her.
Rosa Chutor v době olympijských her. | Foto: Reuters

Moskva - Dva lyžaři v neděli přišli o život v lavině v ruském lyžařském středisku Rosa Chutor, kde se konaly některé ze závodů letošních zimních olympijských her.

Neštěstí se stalo den poté, co se areál otevřel pro veřejnost. Informovala o tom agentura AP.

Lavina zasáhla šest lyžařů, kteří se nacházeli v prostřední části jedné z tamních sjezdovek, sdělilo v prohlášení lyžařské středisko. Masa sněhu zasypala dvě ženy, kterým záchranáři po vyhrabání už nedokázali pomoci. Čtyři další lyžaři vyvázli bez zranění.

Místní média s odvoláním na svědky původně informovala, že o život přišli tři lidé.

V areálu Rosa Chutor v horské oblasti Krasnaja Poljana se v rámci únorových olympijských her konaly závody ve sjezdovém či akrobatickém lyžování. Síly zde mohli změřit i sportovci během následujících paralympijských her.

Středisko uvedlo, že ze sjezdovky Labyrint v odlehlé části resortu odklízí příval sněhu a snaží se zjistit příčinu neštěstí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy