Foto: Úterý v Londýně. To nejzajímavější ze dne

Foto: Úterý v Londýně. To nejzajímavější ze dne
Způsoby, jakým vyjadřují rodiče sportovců radost nad tím, že jejich ratolesti získali na olympiádě medaili, nabývají někdy až nečekaných podob. Například matka thajské vzpěračky Pimsiri Sirikaevové (na snímku), která v pondělí 30. 7. na olympiádě v Londýně získala stříbro ve váze do 58 kilogramů, oznámila, že kvůli tomu vstoupí na 9 dní do kláštera, kde bude děkovat bohu za "zázrak".
Vypadá to, že škodolibost některých lidí, kteří na olympiádě nesympatizují s vybranými sportovci, opravdu nezná mezí. Neznámý anonym nevybíravým způsobem zaútočil na Twitteru na britského skokana do vody Toma Daleyho poté, co se mu nevydařilo jeho vystoupení v olympijském závodě. Anonym uvedenému sportovci napsal nenávistně laděný vzkaz: "Nechal si svého otce umřít a doufám, že to víš.". To samozřejmě Daleyiho zdrtilo, protože již před olympiádou se nechal slyšet, že medaili chce vyhrát "pro sebe a svého tátu", který mu předtím zemřel na rakovinu mozku. Policie nakonec identitu twitterového "utočníka" odhalila a v pondělí zatkla teprve 17letého mladíka.
Londýn je prodchnutý olympijskou solidaritou. Například manželský pár, který do Londýna přicestoval až z Austrálie, musel v dějišti her řešit nečekaný problém. Ukázalo se totiž, že lístky na sportovní utkání, které si předtím manželé zakoupili na internetu, byly zfalšované. Příběh zdrcených manželů zaujal britskou stanici BBC, která o nich natočila reportáž. Na základě této reportáže manželům Smithovým nabídl pomoci nejmenovaný muž z jihozápadního Londýna, který se Australanům rozhodl darovat vlastní vstupenky.
Pondělní semifinále kordistek mezi Němkou Brittou Heidemannovou a Korejkou Sin A Lam (na snímku) poznamenaly zdlouhavé dohady rozhodčích. V poslední sekundě zápasu totiž pustili rozhodčí při vyrovnaném stavu 5:5 šermířky ještě do tří akcí. Tradiční los po základní době rozhodl, že Němka musí útočit, Korejce proto stačilo k postupu do finále ubránit remízu. Němka bleskovou akci skutečně stihla zakončit, ale sama inkasovala. Takzvaným "dvojákem" skončil i další okamžitý výpad, ani po dvou akcích ale k údivu Korejky nezazněl signál o ukončení zápasu. Maďarská rozhodčí Barbara Csarová pak rozhodla - k nevoli korejské strany - o nastavení časomíry opět na 0:01. Po znovuzahájení Němka zase okamžitě zaútočila a tentokrát zasáhla. V hale vzápětí nastal chaos. Obě šermířky stály dlouhé minuty napjaté na planši a sledovaly vzrušenou diskusi rozhodčích, časoměřičů, funkcionářů a trenérů o tom, zda k zásahu došlo před vypršením limitu. Po 28 minutách čekání byl zásah uznán a radující se Němka opustila halu. V šermířské hale zůstala zdrceně sedět vyřazená Korejka, které nepomohl ani oficiální protest korejské výpravy. Nervově otřesená Korejka pak nezvládla ani následný boj o bronzovou medaili a z olympijských her tak odchází s prázdnou.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
31. 7. 2012 16:14

Co zajímavého přinesl na olympiádě 31. červenec? Málo turistů, výhružky sportovcům na Twitteru, omluvu médií za nenávistné články i překvapivé reakce rodičů některých olympioniků.

 

Právě se děje

Další zprávy