Obama se při návštěvě Kuby nesetká s Fidelem Castrem. Bílý dům to vyloučil

ČTK ČTK
10. 3. 2016 7:21
Bílý dům vylučuje, že by se prezident USA Barack Obama při své nadcházející cestě na Kubu setkal s jejím bývalým vůdcem Fidelem Castrem. Agentuře Reuters to řekl poradce Obamy Ben Rhodes. USA zároveň očekávají, že Kuba nebude klást překážky Obamově setkání s disidenty. Obama navštíví Kubu 20. až 22. března a jeho hostitelem bude kubánský prezident Raúl Castro, Fidelův mladší bratr. "O jednání s Fidelem Castrem jsme nehovořili a rozhodně o ně usilovat nebudeme," řekl Rhodes. Seznam odpůrců kubánského režimu, s nimiž se Obama hodlá setkat, ještě nebyl vyhotoven, řekl Rhodes. Setkání se uskuteční na velvyslanectví USA v Havaně nebo v rezidenci po ukončení oficiálního programu.
Barack Obama a Raúl Castro v Panamě.
Barack Obama a Raúl Castro v Panamě. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy