Obama se při návštěvě Kuby nesetká s Fidelem Castrem. Bílý dům to vyloučil

ČTK ČTK
10. 3. 2016 7:21
Bílý dům vylučuje, že by se prezident USA Barack Obama při své nadcházející cestě na Kubu setkal s jejím bývalým vůdcem Fidelem Castrem. Agentuře Reuters to řekl poradce Obamy Ben Rhodes. USA zároveň očekávají, že Kuba nebude klást překážky Obamově setkání s disidenty. Obama navštíví Kubu 20. až 22. března a jeho hostitelem bude kubánský prezident Raúl Castro, Fidelův mladší bratr. "O jednání s Fidelem Castrem jsme nehovořili a rozhodně o ně usilovat nebudeme," řekl Rhodes. Seznam odpůrců kubánského režimu, s nimiž se Obama hodlá setkat, ještě nebyl vyhotoven, řekl Rhodes. Setkání se uskuteční na velvyslanectví USA v Havaně nebo v rezidenci po ukončení oficiálního programu.
Barack Obama a Raúl Castro v Panamě.
Barack Obama a Raúl Castro v Panamě. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy