Nový boeing nouzově přistál, Dreamlinery nesmí létat

Zahraničí Zahraničí
16. 1. 2013 12:56
Při nouzovém přistání Boeingu 787 se nikomu nic nestalo, stroje přesto nebudou v Japonsku létat
Pasažéři i posádka museli po nouzovém přistání opustit palubu na nafukovacích skluzavkách
Pasažéři i posádka museli po nouzovém přistání opustit palubu na nafukovacích skluzavkách | Foto: Reuters

Tokio - Nový Boeing 787 Dreamliner nepřestávají provázet vážné problémy.

Jeden ze strojů, který využívaly japonské aerolinky All Nippon, musel ve středu nouzově přistát na západě země poté, co letoun hlásil poruchu baterií a pilot ucítil kouř.

Japonské ministerstvo dopravy v reakci na poslední bezpečnostní incident oznámilo, že boeingy Dreamliner mají nyní zákaz létat a musí se podrobit přísným prověrkám.

Nepoužívat nyní pro dopravu tyto stroje se rozhodly obě japonské aerolinky, které jimi disponují, vedle All Nippon i Japan Airlines.

Již dříve nové stroje Boeingu měly problémy s úniky paliva či požárem na palubě. Ani při jednom z incidentů se naštěstí pasažérům nic nestalo.

Série bezpečnostních problémů narušila důvěru v možnosti Boeingu 787 a srazila dolů ceny akcií firmy.

Podívejte se, jak nový Boeing 787 Dreamliner přistál poprvé v Praze

Představitelé Boeingu už ohlásili, že letouny Dreamliner podrobí zátěžovým testům. Stroj byl až dosud nahlížen jako budoucnost civilní letecké přepravy, je vyráběn z lehčích materiálů, což výrazně snižuje spotřebu paliva.

Poslední bezpečnostní incident na západě Japonska se odehrál za dramatických okolností: na přistávající letoun čekalo velké množství záchranných vozidel, pasažéři i členové posádky opustili palubu na nafukovacích skluzavkách. Celkem 137 lidem se nic nestalo.

 

Právě se děje

Další zprávy