Nejméně čtrnáct horníků se pohřešuje po zborcení zlatého dolu v Ghaně

ČTK ČTK
4. 7. 2017 23:00
Nejméně 14 lidí se pohřešuje poté, co byli zasypáni při nelegální těžbě zlata asi 200 kilometrů na západ od ghanské metropole Accry. Dalších pět horníků se z dolu dostalo ven a vyvázlo bez zranění. S odkazem na místní policii o tom informovala agentura Reuters. "Do dolu sestoupilo 19 lidí a jen pět se vrátilo. Zbylých 14 horníků se pohřešuje už déle než 48 hodin a panují obavy z toho, že zemřeli," řekl Reuters místní policista Atsu Dzineku. Podobné incidenty jsou v západní a centrální Africe relativně časté, zejména v období dešťů. Několik desítek horníků přišlo před dvěma lety v Ghaně o život při zborcení nelegálního dolu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy