Nejméně 14 lidí zahynulo při požáru v rezidenční části Hanoje

ČTK ČTK
24. 5. 2024 10:02
Nejméně 14 lidí zahynulo při požáru v rezidenční části Hanoje

Nejméně 14 lidí zahynulo a šest dalších utrpělo zranění při požáru, který vypukl v domě v hustě obydlené rezidenční oblasti ve vietnamské metropoli Hanoji. Informovaly o tom v noci na pátek agentury AFP a Reuters. Příčina požáru zatím není jasná. Hasičům se plameny asi po hodině podařilo uhasit.

"Požár byl rozsáhlý, provázelo ho několik explozí," uvedla vietnamská tisková agentura. Podle agentury Reuters, která se odvolává na místní úřady, se hasičům povedlo z pětipatrové budovy zachránit sedm lidí.

Hasiči měli k místu ztížený přístup, protože k obytné budově se dalo dostat jen dva metry širokou uličkou, kterou hasičské vozy neprojely. Hasiči proto museli nakonec použít jen natažené hadice.

Podle vietnamských médií vypukl požár na malém dvorečku před budovou, který sloužil jako garáž k prodeji a opravě elektrokol a elektrických motorek. Obyvatelé sousedních domů uvedli, že se tu často přes noc nabíjely baterie těchto jednostopých vozidel.

Loni v září si rozsáhlý požár bytového domu ve vietnamském hlavním městě vyžádal nejméně 56 lidských životů, další čtyři desítky lidí utrpěly zranění.

 

Právě se děje

Další zprávy