Součástí úprav je i rozhodnutí prodloužit délku pilotovaného zkušebního letu. To podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) umožní dokončit další zkoumání mikrogravitace, údržbu a další aktivity během připojení Starlineru k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Délka této mise bude stanovena později.
Posunutí termínů zkušebních letů bez posádky a s posádkou je prozatím předběžné. "Jde o pracovní data a musejí být potvrzena," uvedla NASA v této souvislosti. Boeing musí se Starlinerem ještě před pilotovaným letem projít testem záchranného systému, který by v případě nečekané události zajistil přenesení posádky do bezpečné vzdálenosti od startovací rampy nebo nosné rakety.
Američané od ukončení letů raketoplánů v roce 2011 dopravují své astronauty do vesmíru na palubě ruských lodí Sojuz. To se má ale již brzy změnit díky soukromým společnostem Boeing a SpaceX a jejich lodím CST-100 Starliner respektive Crew Dragon.
SpaceX se svou lodí schopnou přepravovat lidi už v první polovině března testovací let k ISS bez posádky úspěšně absolvovala. Druhý let na orbitální komplex, tentokrát s posádkou, je zatím plánován na červenec. Předtím ale musí být prověřen také záchranný systém Crew Dragonu.
NASA naznačila, že v příštích týdnech společně se SpaceX přehodnotí data testů i u této lodi.