Ministerstvo vnitra zveřejnilo pouze iniciály podezřelých. Z nich plyne, že Vorobjova Úřad inspekční služby obvinil ze zneužití pravomocí veřejného činitele a z neoprávněného nakládání s osobními údaji. Vorobjov dříve během dne při odchodu z policejní inspekce novinářům tvrdil, že obviněn nebyl.
Bývalý ředitel jednoho z útvarů Národní kriminální agentury Vorobjov byl podle starších informací slovenských médií podezřelý z toho, že vyhledával údaje o osobách v policejních databázích i pro podnikatele Mariana Kočnera.
Podnikatel je kromě jiného obviněn z objednání Kuciakovy vraždy, kterému ještě v roce 2017 v telefonickém rozhovoru vyhrožoval, že najde "špínu" na něj a na jeho rodinu a získané informace zveřejní.
Vorobjov dříve tvrdil, že prověřování údajů vykonával pro někdejšího slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara, později ale výpověď změnil. Gašpar popřel, že by takový pokyn svému podřízenému vydal. Vorobjov byl letos na vlastní žádost přeložen k jinému policejnímu útvaru.
Už ve čtvrtek se dostali na svobodu další dva policisté, které inspekce v případu rovněž zadržela. Jedním z nich byl i zástupce ředitele policejní jednotky pro odhalování nejzávažnějších případů majetkové a hospodářské kriminality Milan Mihálik. Tuto dvojici policie neobvinila.
Slovenské ministerstvo vnitra uvedlo, že akce nesouvisela s případem vyšetřování neoprávněné lustrace 28 novinářů v policejních databázích. Podle tisku byli kromě novinářů prověřováni v informačních systémech ministerstva vnitra také elitní slovenští prokurátoři.
V souvislosti s vyšetřováním nezákonných lustrací novinářů dříve na policii vypovídali i poškození redaktoři. Ti zveřejnili informace, že někdo z policie sestavil seznamy i s osobními údaji novinářů, údaji o jejich rodinných vazbách či používaném motorovém vozidle. Ziskem údajů o soukromí žurnalistů se Kočner chlubil v komunikaci, kterou policie zajistila v jeho mobilním telefonu.