Na Novém Zélandu nefungovaly benzinky, mohl za to přestupný rok

ČTK ČTK
29. 2. 2024 19:58
Na Novém Zélandu nefungovaly benzinky, mohl za to přestupný rok

Přestupný rok se opakuje s železnou pravidelností každé čtyři roky. Přesto na něj není mnoho firem a společností tak docela připravených - a každého 29. února provázejí zádrhele, selhání a problémy, napsal dnes zpravodajský server The New York Times.

Byly zaznamenány případy, kdy se vypínaly počítače, satelitní navigace selhávala a letištní posuvné pásy odmítaly přesouvat zavazadla do letadel. Letos přestaly fungovat desítky samoobslužných čerpacích stanic na Novém Zélandu, kde řidiči osobních i nákladních automobilů od rána hlásili problémy s doplněním nádrže.

"Motoristi k nim jezdili, ale nedostali se k palivu," řekl Julien Leys, mluvčí společnosti Gull New Zealand, která patřila mezi ty, jež postihl výpadek. "Pro naše zákazníky to bylo neuvěřitelně frustrující." Řidiči nemohli zaplatit za pohonné hmoty, protože software, který používají platební terminály na benzinových pumpách, "se nedokázal nastavit na datum 29. února," dodal Leys.

Problém se týkal všech bezobslužných benzinových pump v celé zemi, protože všechny firmy prodávající na Novém Zélandu pohonné hmoty používají jednoho poskytovatele technologií. Benzinové stanice s obsluhou fungovaly bez problémů.

 

Právě se děje

Další zprávy