Na dvacet tisíc lidí ve Varšavě demonstrovalo za práva sexuálních menšin

ČTK ČTK
15. 6. 2024 20:46
Na dvacet tisíc lidí ve Varšavě demonstrovalo za práva sexuálních menšin

Zhruba 20 tisíc lidí v sobotu ve Varšavě demonstrovalo za práva homosexuálů a dalších sexuálních menšin. Účastníci každoročního pochodu rovnosti se vyslovili mimo jiné pro zavedeni registrovaného partnerství pro páry stejného pohlaví a pro manželství pro všechny. Požadovali rovněž lepší ochranu před nenávistí a diskriminací, napsala agentura DPA.

Pochodu se zúčastnil varšavský primátor Rafal Trzaskowski, který akci již řadu let podporuje. "Tento den ukazuje, že Varšava je usměvavé, tolerantní a evropské město," prohlásil podle agentury PAP při zahájení pochodu. Na akci dorazilo rovněž několik dalších politiků ze stran vládní koalice, například ministr digitalizace Krzysztof Gawkowski.

"Chceme pochodovat ulicemi Varšavy a bavit se u toho, ale zároveň lidem připomenout, že stále čekáme na svá práva a rovnoprávnost," uvedl hlavní organizátor akce Rafal Dembe.

Předchozí vládu strany Právo a spravedlnost (PiS) komunita LGBT+ často kritizovala. Stěžovala si, že ji PiS diskriminuje a že vláda schvaluje pouze tradiční katolické hodnoty, připomíná PAP.

 

Právě se děje

Další zprávy