Kritika systému i krysy řádící na záchodě. Toto jsou některá z Banksyho slavných děl

Kýchající žena v Britstolu.
Graffiti zobrazující starou ženu, které s mocným kýchnutím vyletěla z úst zubní protéza, bylo v březnu z místa s pomocí jeřábu odstraněno.
Teď míří do dražby v nizozemské aukční síni Hessink's.
Před několika dny Banksy potvrdil i autorství obraze prchajícího vězně, který se objevil na zdi vězení v anglickém městě Readingu. Muž je nápadně podobný nejznámějšímu zdejšímu trestanci, britskému dramatikovi Oscaru Wildeovi. Banksy tak podpořil kampaň za to, aby bývalá věznice napříště raději sloužila umění, než aby byla prodána na bydlení, napsal server BBC.
Na podzim se objevilo nové Banksyho graffiti také v anglickém Nottinghamu. Součástí obrazu malé dívky s úzkou pneumatikou kolem pasu místo taneční obruče, který nasprejoval na zeď poblíž salonu krásy, bylo i jízdní kolo, ze kterého si dívka cyklistický plášť pomyslně vypůjčila. V listopadu ale nepojízdný bicykl někdo ukradl.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
14. 3. 2021 11:14
Do dražby směřuje dílo zvané "Aachoo!!" (Hepčí!!) britského streetartového umělce Banksyho. Graffiti, které se objevilo v prosinci na fasádě domu v anglickém Bristolu, bude prodávat nizozemská aukční síň Hessink's. Umělec nikdy neprozradil svou identitu, jeho díla, která často kritizují současnou společnost, se přesto v aukcích prodávají za statisíce eur. Připomeňte si některá z nich.
 

Právě se děje

Další zprávy