Kim Čong-un tloustne. Moc pije a kouří, rodinný boj o moc mu způsobuje stres

ČTK ČTK
25. 12. 2015 8:12
Při převzetí vlády před čtyřmi lety vážil severokorejský vůdce 90 kilogramů, nyní se jeho hmotnost odhaduje až o polovinu vyšší. Zvýšil konzumaci alkoholu a spotřebu cigaret, což nasvědčuje tomu, že trpí vysokou hladinou stresu. Ten může plynout z mocenského boje v jeho rodině, při němž nechal popravit například svého strýce.
Kim čong-un
Kim čong-un | Foto: Reuters

Pchjongjang/Soul - Kim Čong-un za poslední čtyři roky přibral až 40 kilogramů, což by mohlo naznačovat, že severokorejský vůdce trpí zhoršujícími se zdravotními problémy. Napsal to zpravodajský server Asia Times.

Experti jihokorejského Ústavu pro národní bezpečnostní strategii tvrdí, že hmotnost severokorejského vůdce už není normální. Koncem roku 2011, kdy převzal moc v zemi po smrti svého otce Kim Čong-ila, vážil Kim Čong-un zhruba 90 kilogramů. Nyní se jeho hmotnost odhaduje na 120 až 130 kilogramů.

Severokorejský vůdce může trpět vysokou hladinou stresu a existují prý důkazy, že zvýšil konzumaci alkoholu a spotřebu cigaret. To může souviset s vysokým krevním tlakem a dýchacími problémy. Stres může podle analytiků vyplývat z mocenského boje, který zasáhl i do jeho rodiny.

V roce 2013 nechal popravit svého strýce Čang Song-tcheka za údajnou vlastizradu. Byl manželem sestry Kim Čong-ila a byl považován za druhého nejmocnějšího muže v zemi. Čangovu manželku, svou biologickou tetu, zbavil veškeré moci, které se do té doby těšila, a její osud zůstává nejasný.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Kriminalisté zadrželi 42letého cizince podezřelého ze série znásilnění žen z komunity bezdomovců v Olomouci. Stíhán je i kvůli řadě fyzických napadení

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Vrah německého politika Waltera Lübckeho dostal u soudu doživotí

Na doživotí poslal německý soud do vězení Stephana Ernsta za předloňskou vraždu hesenského politika Waltera Lübckeho. Vražda vyvolala pobouření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy