Kanaďan, který úmyslně přejel muslimskou rodinu, dostal doživotí

ČTK ČTK
22. 2. 2024 20:23
Kanaďan, který úmyslně přejel muslimskou rodinu, dostal doživotí

Kanadskému rasistovi, který v roce 2021 dodávkou úmyslně najel do muslimské rodiny a zabil čtyři lidi, ve čtvrtek kanadský soud uložil trest doživotního vězení bez možnosti předčasného propuštění v prvních 25 letech výkonu trestu. Informovala o tom místní média.

Odsouzeným je nyní 23letý Nathaniel Veltman, kterého soud usvědčil už loni v listopadu z vraždy prvního stupně. Podle agentury Reuters šlo o nejhorší útok na kanadské muslimy od roku 2017, kdy muž v islámském kulturním centru v provincii Québec zastřelil šest lidí.

Soudkyně útok, který se odehrál ve městě London v provincii Ontario, klasifikovala jako teroristický čin. Podle Reuters to bylo poprvé, co byl tento pojem použit při popisu rasistického násilí.

Veltman s dodávkou najel 6. června 2021 do pěti členů rodiny Afzaalových původem z Pákistánu, když byli na večerní procházce. Oběťmi byli 46letý Salman Afzaal, jeho 74letá matka Talat, jeho 44letá žena Madiha Salmanová a jejich 15letá dcera Yumnah. Devítiletý syn páru utrpěl vážná zranění. Veltman krátce po útoku přiznal: "Udělal jsem to. Zabil jsem ty lidi."

 

Právě se děje

Další zprávy