Izrael podnikl razii v sídle úřadu OSN v Gaze, které podle armády používal Hamás

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 7. 2024 13:32
Izrael podnikl razii v sídle úřadu OSN v Gaze, které podle armády používal Hamás

Izraelští vojáci v noci na středu uskutečnili razii v ústředí úřadu OSN pro palestinské uprchlíky ve městě Gaza. Objekt podle tvrzení armády využívali teroristé z Hamásu a Palestinského islámského džihádu k útokům proti izraelským jednotkám v oblasti. Také na jiných místech města i celého Pásma Gazy ve středu armáda pokračovala v intenzivní ofenzivě, jež si podle zdravotníků vyžádala životy desítek Palestinců. Za uplynulých 24 hodin pak bylo podle úřadů ovládaných Hamásem zabito nejméně 52 lidí a přes 200 dalších zraněno. Informují o tom světové tiskové agentury.

Izraelské síly začátkem tohoto týdne spustily rozsáhlou vojenskou operaci v Gaze proti buňkám Hamásu a Palestinského islámského džihádu, které tam na základě zpravodajských informací dosud působí, a vyzvaly k evakuaci tisíce civilních obyvatel hustě obydlených čtvrtí města. Také ve středu armáda uvedla, že před zahájením razie v sídle úřadu nejprve otevřela humanitární koridor pro civilisty. Při samotné akci pak vojáci podle armády zabili či zadrželi několik ozbrojenců a zajistili množství zbraní.

"Po otevření koridoru, který měl usnadnit evakuaci civilistů z oblasti, vojáci provedli cílený zásah na místě, zlikvidovali teroristy v boji zblízka a nalezli velké množství zbraní," uvedla armáda v prohlášení.

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na dotaz agentury AFP uvedl, že nemá k věci bezprostředně žádné informace.

 

Právě se děje

Další zprávy