Ital padesát let žije bez elektřiny, plynu i vody. Zahoďte chytré telefony, radí

Ital padesát let žije bez elektřiny, plynu i vody. Zahoďte chytré telefony, radí
Stalo se tak před více než půlstoletím. Od té doby žije Cardinali životem, který označuje za méně destruktivní. "Pro mě, další lidi a pro životní prostředí," uvádí.
Dům na Sicílii i ten nynější mají něco společného - netekla tam pitná voda, do budov nebyl připojený plyn ani elektřina a chyběla v nich i kanalizace. Reuters proto uvádí, že Cardinali je jedním z mála Evropanů, které netrápí rostoucí ceny energií.
Cardinali nežije sám, ačkoliv i touto fází si prošel. V současnosti má dva spolubydlící, 35letou Agnese a šestačtyřicetiletého Andreu. Dále tu s nimi bydlí kohout, tři slepice a kočka.
Fabrizio Cardinali byl členem volejbalového družstva a studoval astronomii. Poté se ale rozhodl pro zásadní změnu. "Neměl jsem zájem být součástí světa, který jsem znal. Tak jsem všechno opustil - rodinu, univerzitu, přátele, sportovní družstvo - a vydal jsem se naprosto odlišným směrem," líčí agentuře Reuters.
Foto: Reuters
Jana Václavíková Jana Václavíková
14. 1. 2023 11:10
V asi dvaceti letech se Ital Fabrizio Cardinali rozhodl od základů změnit svůj život. Ten "méně destruktivní" našel v lesích, daleko od civilizace, kde nemá přístup k elektřině, plynu ani tekoucí vodě. Přesto ani po padesáti letech nelituje.
 

Právě se děje

Další zprávy