Indonéskou Sumatru znovu zasáhla silná zemětřesení

Reuters Simona Holecová, Reuters
22. 11. 2008 18:20
Zatím nejsou informace o obětech a škodách
Následky posledního zemětřesení v Indonésii. Ilustrační snímek
Následky posledního zemětřesení v Indonésii. Ilustrační snímek | Foto: Reuters

Jakarta - Indonéský ostrov Sumatra zasáhla v sobotu hned dvě silná zemětřesení.

U prvního z nich naměřili indonéští seizmologové hodnotu 6,7 stupňů Richterovy škály. Podle měření amerického geologického úřadu to bylo dokonce 6, 8 stupňů. Druhý otřes byl nepatrně slabší - 6,3 stupně Richterovy škály.

Zatím nejsou informace ani o možných obětech, ani o škodách na majetku.

Indonéský meteorologický ústav uvedl, že ohnisko zemětřesení se nachálo v hloubce 23 kilometrů pod hladinou Indického oceánu, uvedla agentura Reuters. A to ve vzdálenosti zhruba 142 kilometrů od pobřežního města Bengkulú.

Indonésie, která leží na více než 17 tisících ostrovů a ostrůvků, leží v pásmu vysoké seizmické aktivity. Dá se říci, že lehké otřesy jsou tu něčím zcela normálním.

Největší katastrofu zatím pro Indonésii znamenalo zemětřesení v roce 2004, které přes Vánoci zvedlo tsunami. O život přišlo na 180 tisíc lidí. Nejvíce obětí pocházelo ze severního cípu Sumatry z provincie Aceh.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy