Hurikán Otto zabil v Kostarice devět lidi. Jako tropická bouře přešel nad Pacifik

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 11. 2016 21:45
Hurikán Otto zabil v Kostarice nejméně devět lidí, další se tam pohřešují. Celkový počet obětí hurikánu, který již jako tropická bouře přešel přes Nikaraguu do Pacifiku tak stoupl na 13. Kostarický prezident Luis Guillermo Solís vyjádřil pozůstalým obětí soustrast a oznámil, že několik lidí se ještě pohřešuje. Řekl také, že během několika hodin napadlo v zemi tolik srážek, kolik běžně spadne za měsíc. Poškozeno bylo mimo jiné přes 1200 domů a několik desítek silnic. Hurikán Otto dorazil nad pevninu ve čtvrtek, kdy se dostal nad jižní Nikaraguu. Tam způsobil značné škody na infrastruktuře, ale zatím z této země nejsou hlášeny oběti. V nikaragujském San Juanu bouře poničila asi 50 domů.
Hurikán Otto
Hurikán Otto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 10 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy