Americké fotbalistky letos počtvrté vyhrály mistrovství světa, když v nedělním finále porazily Nizozemky 2:0. V New Yorku proto ve středu připravili obrovský průvod na jejich počest.
Během více než stovky let, kdy se tyto "konfetové průvody" ve čtvrti Manhattan konají, lidé oslavovali například astronauty z mise Apollo 11 po jejich návratu z vesmíru nebo dokončení známého mostu Brooklyn Bridge.
Součástí této akce jsou zcela běžně davy lidí, pochodující kapely třímající americké vlajky a tisíce papírků, které "prší" na průvod, píše list New York Times.
Americký ženský fotbalový tým v jednom z dešťů konfet.
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
10. 7. 2019 18:39
Oslavovali tu astronauty z mise Apollo 11, když v roce 1969 přistáli na Měsíci. Anebo britského premiéra Winstona Churchilla rok poté, co skončila druhá světová válka. "Konfetové průvody" jsou pro Američany v New Yorku téměř tradicí. Ve středu takto uctili i americké fotbalistky, které letos počtvrté vyhrály mistrovství světa. V průvodu byly k vidění i cedule, které vyzývaly ke stejným platovým podmínkám pro fotbalistky a fotbalisty.