Falešného saúdského prince prozradilo, že jedl vepřové. Muž dostal 18 let vězení

ČTK ČTK
1. 6. 2019 20:08
Americký soud poslal na 18 let za mříže muže, který pod falešnou identitou saúdského prince od investorů podvodně vylákal osm milionů dolarů, tedy zhruba 185 milionů korun. Ze získaných peněz financoval svůj luxusní životní styl. Podezření vzbudil tím, že jako muslim jedl vepřové a jeho obchodní partneři jej proto nechali sledovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Osmačtyřicetiletý Anthony Gignac už od svých 17 let příležitostně předstíral, že je členem saúdské královské rodiny. Od roku 2015 pak vystupoval pod jménem Chálid bin Saúd, a aby podpořil svou falešnou identitu, vystupoval v okázalém oděvu, pořídil si falešné diplomatické poznávací značky a dokumenty pro svou ochranku. Často cestoval soukromými letadly, sbíral umění a nosil drahé hodinky a šperky. S nimi se pak fotil na svůj instagramový profil.

Svým vystupováním dokázal uvést v omyl obchodníky, investory i vydavatele kreditních karet. Z nich vylákal přes osm milionů dolarů i řadu hodnotných darů.

View this post on Instagram

Go heat thanks Goran Dragic you are my fav heat player

A post shared by Foxy (@princedubai_07) on

Ačkoli byl za poslední tři desetiletí jedenáctkrát zatčen kvůli menším podvodům, před soudem stanul až nyní. Nezvratné důkazy vyšetřovatelům dodali vlastníci hotelu v Miami, do nějž chtěl Gignac investovat.

Dali ho sledovat soukromou detektivní kanceláří, protože jim připadalo podezřelé, že domnělý saúdský princ a pravověrný muslim jí vepřové, uvedl list Miami Herald.

Není to jediný falešný boháč, kterého v poslední době soudy poslaly do vězení. Minulý měsíc americký soud udělil čtyřletý trest odnětí svobody Anně Sorokinové. Ta podvedla banky, hotely i přátele, když se vydávala za bohatou dědičku, o 275 000 dolarů, tedy 6,3 milionu korun. V bohatých lidech vyvolávala důvěru tím, že sama předstírala, že je dědičkou impéria o hodnotě 67 milionů dolarů.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy