Falešného saúdského prince prozradilo, že jedl vepřové. Muž dostal 18 let vězení

ČTK ČTK
1. 6. 2019 20:08
Americký soud poslal na 18 let za mříže muže, který pod falešnou identitou saúdského prince od investorů podvodně vylákal osm milionů dolarů, tedy zhruba 185 milionů korun. Ze získaných peněz financoval svůj luxusní životní styl. Podezření vzbudil tím, že jako muslim jedl vepřové a jeho obchodní partneři jej proto nechali sledovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Osmačtyřicetiletý Anthony Gignac už od svých 17 let příležitostně předstíral, že je členem saúdské královské rodiny. Od roku 2015 pak vystupoval pod jménem Chálid bin Saúd, a aby podpořil svou falešnou identitu, vystupoval v okázalém oděvu, pořídil si falešné diplomatické poznávací značky a dokumenty pro svou ochranku. Často cestoval soukromými letadly, sbíral umění a nosil drahé hodinky a šperky. S nimi se pak fotil na svůj instagramový profil.

Svým vystupováním dokázal uvést v omyl obchodníky, investory i vydavatele kreditních karet. Z nich vylákal přes osm milionů dolarů i řadu hodnotných darů.

View this post on Instagram

Go heat thanks Goran Dragic you are my fav heat player

A post shared by Foxy (@princedubai_07) on

Ačkoli byl za poslední tři desetiletí jedenáctkrát zatčen kvůli menším podvodům, před soudem stanul až nyní. Nezvratné důkazy vyšetřovatelům dodali vlastníci hotelu v Miami, do nějž chtěl Gignac investovat.

Dali ho sledovat soukromou detektivní kanceláří, protože jim připadalo podezřelé, že domnělý saúdský princ a pravověrný muslim jí vepřové, uvedl list Miami Herald.

Není to jediný falešný boháč, kterého v poslední době soudy poslaly do vězení. Minulý měsíc americký soud udělil čtyřletý trest odnětí svobody Anně Sorokinové. Ta podvedla banky, hotely i přátele, když se vydávala za bohatou dědičku, o 275 000 dolarů, tedy 6,3 milionu korun. V bohatých lidech vyvolávala důvěru tím, že sama předstírala, že je dědičkou impéria o hodnotě 67 milionů dolarů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy