Nestačili odklízet sníh. Na nejvyšší německé hoře nasněžilo až 40 centimetrů

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
5. 8. 2020 16:29
“Nad 2300 metrů stále sněží, musím to neustále odklízet. Teplé počasí se ale blíží,” píše uživatel, který umístil 4. srpna video z úbočí Zugspitze. Vlivem poklesu teplot během přechodu studené fronty napadlo na nejvyšší německé hoře až 40 centimetrů.
“Nad 2300 metrů stále sněží, musím to nestále odklízet. Teplé počasí se ale blíží,” píše uživatel, který umístil 4. srpna video z úbočí německé hory. | Video: twitter/Hans ter braak, Reuters

Zugspitze s výškou 2962 metrů byla kvůli pandemii zavřená dva a půl měsíce. Po uvolnění karanténních opatření v Bavorsku na konci května na ni míří davy především Němců.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na koronavirus v úterý nehrají

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na nákazu koronavirem v týmu nenastoupí v úterním zápase 5. kola extraligy proti pražské Spartě. Klub to uvedl v krátké tiskové zprávě s tím, že další informace nebude poskytovat.

"Hráčský kádr i realizační tým v současnosti podstupuje testy na přítomnost nákazy covid-19. Klub postupuje dle nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje," uvedli zástupci Dynama.

Východočeši v extralize doposud odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali dva body za výhru v prodloužení nad Plzní. Naposledy hráli v neděli, kdy doma podlehli Zlínu 0:2.

V úterý se tak uskuteční jen tři utkání, v karanténě jsou totiž i hráči Litvínova, Třince a zřejmě i Karlovy Vary, kteří oznámily podezření na nákazu koronavirem ve čtvrtek. V neděli se poté k tréninku po desetidenní pauze vrátily Vítkovice, které se stejně jako Kometa Brno zapojí zpět do programu extraligy v pátek.

Všechna utkání, která nejsou sehraná v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

Další zprávy