Europol rozbil velkou síť pašeráků lidí v Evropě, zatkl 19 osob

ČTK ČTK
22. 2. 2024 21:03
Europol rozbil velkou síť pašeráků lidí v Evropě, zatkl 19 osob

Evropské policejní agentuře Europol se podařilo rozbít jednu z největších sítí pašeráků lidí v Evropě. V rámci rozsáhlé operace, na níž se podílela německá, francouzská a belgická policie, bylo v Německu zatčeno 19 osob organizujících pašování migrantů přes Lamanšský průliv, informovala agentura Reuters.

"Vyšetřování se zaměřilo na irácko-kurdskou síť podezřelou z pašování migrantů z Blízkého východu a východní Afriky. Skupina je přepravovala z Francie do Británie na nafukovacích člunech nízké kvality," uvedl Europol v prohlášení.

Podezřelí, na které se vyšetřování zahájené na konci roku 2022 soustředilo, organizovali nákup, uskladnění a přepravu nafukovacích člunů převážně čínské provenience. Ty později použili k propašování migrantů z pláží poblíž francouzského města Calais do Británie.

Gang do člunů určených pro maximálně deset osob nakládal až padesát běženců a účtoval jim 1000 až 3000 eur (asi 25 350 až 76 tisíc korun) na osobu, dodal Europol.

Zásahová jednotka, která v Německu provedla zatčení, prohledala 28 míst a zabavila 24 nafukovacích člunů, značné množství námořního vybavení, 60 elektronických přístrojů, zbraně a několik tisíc eur v hotovosti.

 

Právě se děje

Další zprávy