Ekologický zlý sen: Ropná skrvna se plíží zálivem

Ekologický zlý sen: Ropná skrvna se plíží zálivem
Další z vážně ohrožených ostrůvků. Každou hodinou může být místní ekosystém zcela zničen.
Zábrany se snaží zastvit ropu, ta už ale olizuje malé ostrůvky u Port East, Louisiana.
Skvrna již zabírá plochu kolem 74 100 kilometrů čtverečních.
V noci se dostala až k vodám Louisiany.
Foto: Reuters
Simona Holecová
30. 4. 2010 10:30

Washington - Je to devět dní, kdy těžební plošina Deepwater Horizon britské společnosti BP z dosud neupřesněných příčin vybuchla. Po dvoudenním požáru se potopila do moře.

V okamžiku neštěstí na ní bylo 126 dělníků, z nichž 11 se nepodařilo najít a považují se za mrtvé.

Přes veškeré snahy se nedaří zastavit únik ropy. Denně do moře teče zhruba 800 tisíc litrů ropy, což je asi pětkrát více, než byly dosavadní odhady.

Podívejte se na místo ekologické havárie.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

před 44 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
Další zprávy