"To je moje dítě, promiňte." Do rozhovoru filmového historika se naboural jeho malý syn

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 10. 1. 2018 22:03
Není to ani rok, co se do pořadu britské stanice BBC "nabouraly" děti zpovídaného profesora politologie Roberta Kellyho. Teď se podobná věc přihodila i stanici Al-Jazeera, když zavolala do kalifornského Berkeley filmovému historikovi Danielu Smith-Rowseymu. Zatímco se moderátor ptal na nedávné udílení cen Zlatý glóbus, vedle historika se objevil jeho malý syn. "To je moje dítě, promiňte," začal se nejprve omlouvat respondent. "Jen ho nechte. To nevadí, Danieli. Jsme rádi, když jsou v našem pořadu i mladí," pohotově zareagoval moderátor. Lidé na sociálních sítích mezitím video s mávajícím chlapcem hromadně sdílejí, na Twitteru má už desítky tisíc zhlédnutí.
Do televizního rozhovoru filmového historika se "naboural" jeho malý syn | Video: Youtube.com / Al Jazeera English
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy