Další útok medvěda na Slovensku. Zvíře zranilo dva turisty v pohoří Poľana

ČTK ČTK
14. 4. 2024 18:54
Medvěd v neděli zranil dva turisty ve středoslovenském pohoří Poľana. Na místo vyrazili záchranáři i členové Zásahového týmu pro medvěda hnědého. Zraněnou dvojici přepravil do nemocnice v Banské Bystrici vrtulník, informovala slovenská tisková agentura TASR. Muži ve věku 39 a 49 let mají poraněné ruce i nohy a také tváře. Jejich stav je stabilizovaný. Zranění jednoho z nich je podle médií vážné.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jaroslav Slašťan / Zásahový tým medvěda hnědého

Ke střetu s medvědem došlo mimo turistickou stezku, sdělili záchranáři. Kvůli těžko přístupnému terénu vrtulník nemohl přistát a navíc hrozilo, že medvěd se stále může pohybovat v okolí. Zranění proti byli na palubu vrtulníku vytaženi pomocí navijáku.

Střety lidí s medvědy nejsou na Slovensku neobvyklé. Značnou pozornost veřejnosti a politiků vyvolal případ z letošního března, kdy medvěd zranil několik lidí ve městě Liptovský Mikuláš na severu země. Ministr životního prostředí Tomáš Taraba později informoval, že útočící medvěd byl zastřelen, podle zástupce opozice ale zásahový tým zastřelil jinou šelmu.

Téma možné regulace počtu chráněných medvědů zasáhlo na Slovensku do kampaně před loňskými parlamentními volbami i před nedávnou volbou prezidenta.

Video: Medvěd se procházel po vesnici (18. 8. 2023)

Video: Ján Brija
 

Právě se děje

Další zprávy