Čína zvýší vojenský rozpočet. Výdaje na armádu stoupnou o sedm procent

ČTK ČTK
4. 3. 2017 9:30
Čínský vojenský rozpočet stoupne letos o sedm procent. Oznámila to podle zahraničních agentur mluvčí čínského parlamentu. Ačkoliv výdaje na obranu vzrostou, nárůst bude nejpomalejší od roku 2010. Peking ve snaze dohnat ve zbrojení Západ zvyšoval od roku 1980 vojenské rozpočty až o 18 procent ročně. Loňský nárůst činil 7,6 procenta, což bylo poprvé od roku 2010, kdy nebylo zvyšování dvouciferné. Loňské výdaje dosahovaly více než 954 miliard jüanů (3,5 bilionu Kč), upřesnila agentura Reuters.
Čínská lidová armáda. Ilustrační snímek.
Čínská lidová armáda. Ilustrační snímek. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 48 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy