Cameron prý nebude usilovat o třetí volební období

ČTK ČTK
23. 3. 2015 22:06
Konzervativní strana, kterou Cameron vede, doufá ve vítězství v britských parlamentních volbách. Průzkumy ale naznačují, že souboj s opozičními labouristy Eda Milibanda bude těsný.
Britský premiér David Cameron.
Britský premiér David Cameron. | Foto: Reuters

Londýn - V případě vítězství v květnových volbách chce konzervativec David Cameron zůstat ve funkci britského premiéra po celé funkční období, o třetí mandát ale již prý usilovat nebude. Uvedl to v rozhovoru s britskou stanicí BBC.

Podle Camerona by po deseti letech, po které by stál v čele kabinetu, přišel "čas na nové vedení". Jako možné nástupce dnes jmenoval například ministryni vnitra Theresu Mayovou, ministra financí George Osbornea či starostu Londýna Borise Johnsona.

Cameronův dlouholetý labouristický předchůdce Tony Blair stál v čele vlády 10 let. Z funkce odstoupil v průběhu třetího volebního období, tři roky pak zemi vládl Blairův stranický kolega Gordon Brown.

Konzervativní strana, kterou Cameron vede, doufá ve vítězství v parlamentních volbách, které se v Británii konají 7. května. Průzkumy ale naznačují, že souboj s opozičními labouristy Eda Milibanda bude těsný.

Cameron se stal v roce 2010 prvním premiérem koaliční vlády od druhé světové války. Vytvořil ji s liberálními demokraty Nicka Clegga.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy