Cameron prý nebude usilovat o třetí volební období

ČTK ČTK
23. 3. 2015 22:06
Konzervativní strana, kterou Cameron vede, doufá ve vítězství v britských parlamentních volbách. Průzkumy ale naznačují, že souboj s opozičními labouristy Eda Milibanda bude těsný.
Britský premiér David Cameron.
Britský premiér David Cameron. | Foto: Reuters

Londýn - V případě vítězství v květnových volbách chce konzervativec David Cameron zůstat ve funkci britského premiéra po celé funkční období, o třetí mandát ale již prý usilovat nebude. Uvedl to v rozhovoru s britskou stanicí BBC.

Podle Camerona by po deseti letech, po které by stál v čele kabinetu, přišel "čas na nové vedení". Jako možné nástupce dnes jmenoval například ministryni vnitra Theresu Mayovou, ministra financí George Osbornea či starostu Londýna Borise Johnsona.

Cameronův dlouholetý labouristický předchůdce Tony Blair stál v čele vlády 10 let. Z funkce odstoupil v průběhu třetího volebního období, tři roky pak zemi vládl Blairův stranický kolega Gordon Brown.

Konzervativní strana, kterou Cameron vede, doufá ve vítězství v parlamentních volbách, které se v Británii konají 7. května. Průzkumy ale naznačují, že souboj s opozičními labouristy Eda Milibanda bude těsný.

Cameron se stal v roce 2010 prvním premiérem koaliční vlády od druhé světové války. Vytvořil ji s liberálními demokraty Nicka Clegga.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy