Babiš podpořil Pellegriniho před prezidentskými volbami na Slovensku

ČTK ČTK
3. 4. 2024 15:32
Babiš podpořil Pellegriniho před prezidentskými volbami na Slovensku

Český expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš ve středu před druhým kolem volby hlavy státu na Slovensku podpořil kandidáta Petera Pellegriniho. Označil ho za rozvážného, mladého a perspektivního. Babiš to řekl ve společné debatě s nynějším předsedou slovenského parlamentu Pellegrinim v poslední den kampaně před sobotním rozhodujícím kolem voleb.

V něm bude Pellegrini o hlasy voličů soupeřit s exministrem zahraničí Ivanem Korčokem, volby podle průzkumů nemají jednoznačného favorita.

"Babiš hlavně přišel podpořit Petera, nejlepší kandidát," řekl Babiš v debatě. Dodal, že spolu s Pellegrinim jako premiéři bojovali "za naše lidi" a že v té době visegrádská čtyřka (V4), do které kromě Česka a Slovenska patří ještě Maďarsko a Polsko, fungovala skvěle. Obvinil nynějšího českého premiéra Petra Fialu, že tuto středoevropskou skupinu rozbil.

Země V4 rozdělil postoj k válce na Ukrajině, která se brání ruské vojenské invazi. Maďarsko stejně jako nynější slovenská vláda vystupují proti vojenské pomoci Kyjevu, Bratislava loni na podzim zastavila dodávky zbraní na Ukrajinu ze státních zásob. Podle Pellegriniho by V4 měla být silná.

 

Právě se děje

Další zprávy