Amerika bojuje se špeky. Jak jinak než live

Amerika bojuje se špeky. Jak jinak než live
Stacey Scottová (vlevo) během základního tréninku. Fitness centrum v Utahu se díky reality show, která se odtud vysílá, stalo tak populárním, že má na příštích osm měsíců vyprodáno.
Když pohyb bolí...
Trenérka Tiffany Gustová hecuje další z těch, kteří chtějí hubnout v záři kamer: Richarda Walkera (vlevo) a Glena Schneidera. Obézních Američanů stále přibývá, podle srpnových statistik jich je už 72,5 milionu.
Sam Poueu jde ostatním příkladem. V loňské sérii reality show dokázal zhubnout 140 liber, tedy téměř 67 kilogramů. Začínal na váze 168 kilogramů...
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
13. 9. 2010 11:00

Washington - Obézních Američanů je znovu víc. Podle srpnových statistik žije nyní v USA 72,5 milionu lidí s těžkou nadváhou, což představuje už více než čtvrtinu všech obyvatel.

S přebytečným tukem se přitom bojuje na všech frontách. Předně je tu nesmírně populární reality show, která se odehrává ve fitness centru v Utahu, soutěží se o největší úbytek váhy. Pod dozorem trenérů účastníci cvičí, plavou, chodí nejméně šest až sedm hodin denně. A správně se stravují.

Pak je tu aktivita první dámy. Michelle Obamová má program pro boj s dětskou obezitou. Let's Move se vysílá v televizi, smyslem je přimět děti začít cvičit.

Prohlédněte si ve fotogalerii, jak USA bojují se špeky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy