Americká turistka nepřežila útok slona v Zambii. Zvíře ji shodilo z auta a šláplo na ni

ČTK ČTK
21. 6. 2024 15:39
Americká turistka nepřežila útok slona v Zambii. Zvíře ji shodilo z auta a šláplo na ni

Napadení slonem nepřežila tento týden v Zambii čtyřiašedesátiletá americká turistka, informovala agentura AP. Incident se odehrál ve městě Livingstone na jihu země. Žena spolu s ostatními turisty cestovala v autě, které muselo zastavit kvůli stádu slonů, zvíře ji z něj shodilo. V Zambii se letos jedná už o druhý podobný incident s tragickými následky.

"Juliana Gle Tourneová z Nového Mexika ve Spojených státech ve středu zemřela kolem 17:50, když byla shozena ze zaparkovaného vozidla u mostu Maramba Cultural Bridge," uvedly zambijské úřady. "Když se skupina turistů vracela do hotelu, narazili na stádo slonů. Zastavili, aby si slony mohli prohlédnout. Jeden ze slonů bohužel oběť shodil z auta a šlápl na ni, což způsobilo zranění neslučitelná se životem," doplnil policejní komisař Auxensio Daka. Žena podle něj zemřela při převozu do nemocnice.

Letos v březnu připravil slon o život osmdesátiletou Američanku při výletu do národního parku Kafue. Zvíře se zničehonic vyřítilo proti vozidlu s šesti pasažéry a průvodcem. Žena srážku nepřežila, pět dalších cestujících utrpělo zranění, jedna z žen vážná.

Zambijské úřady turisty opakovaně nabádají, aby při pozorování divoké zvěře v africké zemi byli maximálně opatrní, píše AP.

 

Právě se děje

Další zprávy