Vyjádření Kristýny Kočí ke zveřejněné nahrávce

Týden
13. 4. 2011 17:28
Nahrávku zveřejnil server Tyden.cz
Poslankyně Kristýna Kočí
Poslankyně Kristýna Kočí | Foto: Ludvík Hradilek

Dokument - Veřejné prohlášení Kristýny Kočí k nahrávce zveřejněné serverem Tyden.cz.

"Nahrávka, kterou dnes zveřejnil server Tyden.cz a o jejichž existenci mne dnes dopoledne informovala redaktorka Eva Pospíšilová, že vznikla v sobotu 9. 4. v kavárně Segafredo, jasně prokazuje praktiky, které do politiky zavedla politická divize bezpečnostní agentury ABL strana Věci veřejné.

Poté, co bylo z pokusu o korupci udělána půjčka na kabelky, o nainstalovaném odposlouchávacím zařízení v mé ložnici tvrzeno, že jsem si ho tam nainstalovala sama, ačkoliv jen prohlídka bytu mne stála 50 000 Kč, je zde další nezvratitelný důkaz praktik Věcí veřejných.

Nahrávka byla pořízena na schůzce s dvěma mými bývalými spolustraníky z Moravskoslezského kraje (tajemnicí Markétou Dobešovou a členem frýdeckomístecké organizace a zároveň sponzorem Lukášem Víchem) a jenom dokazuje pravdivost obav politických stran z nahrávání schůzek zástupci VV.

Informaci o tom, že mé schůzky s bývalými kolegy z Moravskoslezského kraje mohou být nahrávány a použity k mé další diskreditaci a kompromitaci, jsem obdržela již v pátek. Tento fakt mi svou nonverbální reakcí před svědkem potvrdil poslanec Jiří Rusnok.

Když jsem se s ním na jeho, pro mě, nečekanou žádost sešla, zeptala jsem se, zda si nás nahrává, sklopil oči, zrudl a po velmi krátkém rozhovoru odešel. Od té doby jsem s touto informací pracovala a záměrně ve vedených rozhovorech osobně i po telefonu potvrzovala a dále rozvíjela spekulativní informace, které šíří moji bývalý kolegové zejména Bárta, John či Babák.

Abych předešla dalším možným spekulacím, záměrně jsem v rozhovoru se svými bývalými kolegy uvedla lehce doložitelnou lež, tedy tvrzení, že spiknutí připravujeme již třičtvrtě roku. V té době jsem však ještě ani nebyla poslankyní, tudíž jsem těžko mohla s kýmkoliv připravovat jakékoliv spiknutí.

O existenci nahrávky jsem se dozvěděla již v neděli, kdy jsem obdržela informaci, že se jejím obsahem baví reprezentanti VV. Toto tvrzení může dosvědčit svědek.

Je nezbytné se vrátit k podstatě vzniklé krize, tedy nejen k páteční informaci Mladé fronty DNES, ve které Vít Bárta nabádá na interním školení k uplácení, klientelismu, využití žen, zastrašování, sledování, ale také rozdávání obálek politikům VV."

 

Právě se děje

před 49 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy