U Lovosic se převrátil kamion, dálnice D8 je zcela uzavřená

ČTK ČTK
9. 4. 2014 12:29
Z nádrže unikla nafta. Zraněného řidiče transportoval vrtulník do nemocnice.
Dálnice D8 (ilustrační foto)
Dálnice D8 (ilustrační foto) | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Lovosice - Vážná nehoda kamionu komplikuje provoz na dálnici D8 na Litoměřicku.

Podle policistů z dálničního oddělení vůz havaroval na kilometru 40,5 ve směru na Prahu, na místě zasahovali záchranáři. Dálnice bude minimálně do 13. hodiny zcela uzavřena, informuje Národní dopravní informační centrum.

Kamion kolem 7:30 zřejmě vyjel z vozovky a převrátil se, zraněný řidič zůstal uvnitř kabiny.

"Řidiče jsme předali letecké záchranné službě," řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Dodal, že muž se záchranáři komunikoval. "Z nádrže kamionu uniklo větší množství nafty. Hasiči ji likvidovali pomocí sorbentů," uvedl Marvan.

Podle centra dopravních informací byla v 11:00 dálnice zcela uzavřena. Překládání nákladu z havarovaného kamionu potrvá minimálně do 13:00. Policie dopravu odklání na objízdné trasy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy