Policie začala stíhat opilého řidiče autobusu s prvňáky

Domácí Domácí
2. 12. 2011 12:59
Muž se obhajuje, že nehodu zavinila technická závada na autobusu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Jihočeského kraje

Praha - Policie již zahájila trestí stíhání v případu čtvrteční havárie autobusu. Řidič, který vezl 38 žáků první třídy ze školního výletu, měl v krvi tři promile alkoholu.

"Případ v současné době vyšetřují policisté z oddělení dopravních nehod pražského dopravního inspektorátu," uvedla mluvčí pražské policie Eva Stulíková.

Řidič je nyní stíhán jako podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí tři roky vězení.

Podle výpovědi řidiče však k nehodě došlo kvůli technické závadě na autobusu. Tuto věc také prověřuje policie.

Podle informací deníku iDnes nikoho z osádky autobusu nenapadlo, že by řidič mohl být opilý. "Učitelky říkaly, že mu prasklo nebo vypadlo kolo," popsala ředitelka buštěhradské základní školy Věra Sklenářová.

S řidičem prý škola neměla nikdy žádné problémy. "Je to člověk, který s námi jezdí na akce patnáct let. Měli jsme s ním dobré zkušenosti, a tak ho učitelka asi opět objednala," řekla Sklenářová.

Závadu na autobusu jako příčinu nehody nevyvrací ani rodiče, kteří autobus před odjezdem viděli. Šlo o starší model značky Karosa.

"Divili jsme se, čím chtějí děti přepravovat, a báli jsme se, aby se něco nestalo. Byl to opravdu hodně starý autobus. Když se děti vrátily, tak povídaly, že se ani neměly čím připoutat. Budeme to asi řešit s ostatními rodiči, protože tohle se nám nelíbí, je to nebezpečné," upozornila jedna z maminek.

Při nehodě se nikdo nezranil

Havárie se stala ve čtvrtek odpoledne v Lochkovském tunelu v Praze. Třiatřicetiletý řidič autobusu tovární značky Karosa při projíždění tunelem ve směru na Plzeň v jedné chvíli nezvládl řízení a narazil do stěny tubusu.

Na palubě za zády měl přitom 38 dětí 1. třídy jedné mimopražské základní školy i se čtyřmi jejich učitelkami, které se právě vracely ze školního výletu. K velkému štěstí neutrpěl nikdo žádné zranění.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy