V Praze boural autobus s prvňáčky, vezl je opilý řidič

Domácí Domácí
1. 12. 2011 18:05
Řidič nadýchal téměř tři promile alkoholu, vezl přitom 38 dětí
Havárie školního autobusu se naštěstí obešla bez zranění (ilustrační foto).
Havárie školního autobusu se naštěstí obešla bez zranění (ilustrační foto). | Foto: HZS Jihočeského kraje

Praha - Naštěstí bez tragických následků se obešel čtvrteční školní výlet žáků první třídy jedné mimopražské základní školy. Řidič autobusu, ve kterém cestovaly i s pedagogickým dozorem, byl totiž značně opilý a havaroval.

Událost se stala ve čtvrtek dne 1. prosince kolem půl třetí odpoledne. Třiatřicetiletý řidič autobusu tovární značky Karosa při projíždění Lochkovským tunelem ve směru na Plzeň v jedné chvíli nezvládl řízení a narazil do stěny tubusu.

Na palubě za zády měl přitom 38 dětí 1. třídy jedné mimopražské základní školy i se čtyřmi jejich učitelkami, které se právě vracely ze školního výletu. K velkému štěstí neutrpěl nikdo žádné zranění.

V důsledku havárie ale došlo k úniku provozních kapalin z vozu a na místě tak museli zasahovat hasiči. Došlo také k zablokování pravého a středního jízdního pruhu ve směru na dálnici D5. Doprava v těchto místech se tak značně zkomplikovala.

Po necelých dvou hodinách od oznámení této události přestoupily všechny děti i s pedagogickým doprovodem do náhradního autobusu, který přistavily Dopravní podniky hl. m. Prahy, a odjely v pořádku zpět domů. Havarovaný autobus odvezla krátce po sedmnácté hodině odtahová služba. Provoz v těchto místech byl opět obnoven. 

"Orientační dechová zkouška prokázala u řidiče bezmála tři promile alkoholu v dechu. V nejbližší době tak bude pravděpodobně obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který trestní zákoník ukládá sazbu až 3 roky odnětí svobody, popřípadě peněžitý trest, či zákaz činnosti," uvedla policejní mluvčí Eva Stulíková.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy