V Praze boural autobus s prvňáčky, vezl je opilý řidič

Domácí Domácí
1. 12. 2011 18:05
Řidič nadýchal téměř tři promile alkoholu, vezl přitom 38 dětí
Havárie školního autobusu se naštěstí obešla bez zranění (ilustrační foto).
Havárie školního autobusu se naštěstí obešla bez zranění (ilustrační foto). | Foto: HZS Jihočeského kraje

Praha - Naštěstí bez tragických následků se obešel čtvrteční školní výlet žáků první třídy jedné mimopražské základní školy. Řidič autobusu, ve kterém cestovaly i s pedagogickým dozorem, byl totiž značně opilý a havaroval.

Událost se stala ve čtvrtek dne 1. prosince kolem půl třetí odpoledne. Třiatřicetiletý řidič autobusu tovární značky Karosa při projíždění Lochkovským tunelem ve směru na Plzeň v jedné chvíli nezvládl řízení a narazil do stěny tubusu.

Na palubě za zády měl přitom 38 dětí 1. třídy jedné mimopražské základní školy i se čtyřmi jejich učitelkami, které se právě vracely ze školního výletu. K velkému štěstí neutrpěl nikdo žádné zranění.

V důsledku havárie ale došlo k úniku provozních kapalin z vozu a na místě tak museli zasahovat hasiči. Došlo také k zablokování pravého a středního jízdního pruhu ve směru na dálnici D5. Doprava v těchto místech se tak značně zkomplikovala.

Po necelých dvou hodinách od oznámení této události přestoupily všechny děti i s pedagogickým doprovodem do náhradního autobusu, který přistavily Dopravní podniky hl. m. Prahy, a odjely v pořádku zpět domů. Havarovaný autobus odvezla krátce po sedmnácté hodině odtahová služba. Provoz v těchto místech byl opět obnoven. 

"Orientační dechová zkouška prokázala u řidiče bezmála tři promile alkoholu v dechu. V nejbližší době tak bude pravděpodobně obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který trestní zákoník ukládá sazbu až 3 roky odnětí svobody, popřípadě peněžitý trest, či zákaz činnosti," uvedla policejní mluvčí Eva Stulíková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy