V polovině týdne se ochladí, teplé počasí se vrátí o víkendu. Bude až 27 stupňů

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 6. 2024 20:25
V polovině týdne se ochladí, teplé počasí se vrátí o víkendu. Bude až 27 stupňů

Po teplém začátku týdne se v Česku v polovině týdne ochladí, o víkendu se ale teploty znovu dostanou až k 27 stupňům Celsia. Bez deště nebo přeháněk by měl být jen pátek, v teplejších dnech se mohou objevit i bouřky. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu. Příští týden by podle dlouhodobého výhledu meteorologů mohl být teplotně mírně nadprůměrný s maximy kolem 27 stupňů Celsia.

Zatímco pondělí bylo ještě poměrně teplé, v úterý do Česka pronikne chladný vzduch od severozápadu, napsal ČHMÚ na sociální síti X. "Počasí už bude bez bouřek a odpolední teploty zůstanou mezi 17 až 21 stupni Celsia. Chladněji bude na jihovýchodě území, tady budou odpolední teploty jen 13 až 17 stupňů," dodal. Obloha bude nadále převážně oblačná až zatažená.

V pátek bude v polojasném počasí postupně přibývat oblačnosti, nejvyšší teploty se vrátí k 24 stupňům Celsia. "Od pátku se začne znovu mírně oteplovat a během víkendu se teploty znovu dostanou na 22 až 27 stupňům Celsia," napsal ústav na síti X. Nebe také o víkendu zůstane oblačné, srážek bude postupně přibývat a opět se mohou objevit i bouřky.

Příští týden by měl být podle měsíčního výhledu meteorologů teplotně průměrný až slabě nadprůměrný, s nejnižšími teplotami kolem 12 stupňů Celsia a nejvyššími kolem 27 stupňů. Ani poslední červnový a první červencový týden by se teplotně neměly pohybovat mimo hodnoty obvyklé pro tuto část roku.

V období ode dneška do 7. července spadne v jednotlivých týdnech většinou deset až 15 litrů vody na metr čtvereční. "Při výskytu bouřek se objeví i přívalové srážky s vyššími úhrny," upozornili meteorologové.

 

Právě se děje

Další zprávy