Užívejte si nesmělého babího léta, vydrží jen do pátku

Dagmar Honsová, Meteopress
29. 9. 2013 14:00
Babí léto bude nicméně s ranními mrazíky a mlhou. Ani odpoledne vedro nečekejte.
Babí léto v Praze
Babí léto v Praze | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Přichází babí léto. Vydrží ale jen do pátku a rána budou mrazivá a mlhavá.

Také nedělní ráno bylo studené - teplota vzduchu se v nižších polohách pohybovala od 4 °C v Dukovanech po -2 °C v Liberci.

Rovněž nový pracovní týden přinese chladná rána s teplotami jen mezi 5 až 1 °C a četnými přízemními mrazíky.

V jeho druhé polovině očekáváme dokonce v minimech jen 2 až -2 °C, a to kvůli chladnému severovýchodnímu proudění.

Převážně slunečné dny, tzv. babího léta, vydrží do pátku, poté bude oblačnosti s občasným deštěm nebo přeháňkami, přibývat.

Nejvyšší odpolední teploty se počátkem týdne zastaví při slunečné obloze ještě na 13 až 17 °C, postupně se ale bude ochlazovat.

Rána budou mrazivá a mlžná

A pozor, po ránu se budou ojediněle tvořit mlhy nebo nízká oblačnost, řidiči musí počítat se sníženou dohledností.

Od pondělí do pátku budou psát dny v počasí podobný scénář - bude jasno až polojasno, v pondělí na jihozápadě území až oblačno. Ráno musíme počítat ojediněle s mlhami nebo nízkou oblačností.

Nejvyšší denní teploty vystoupí v pondělí na 13 až 17 °C, postupně se budou snižovat - ve středu až v pátek naměříme v maximech jen 9 až 14 °C. Frontální oblačnost se srážkami začne přibývat během víkendu, ranní i odpolední teploty ale půjdou pozvolna nahoru.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy