Svatý Martin přinesl sníh. Během dne může na horách napadnout i deset centimetrů

ČTK ČTK
11. 11. 2023 9:08
Na Šumavě dnes ráno sněžilo, na Horské Kvildě leží poprašek nového sněhu. Sníh se dnes může vyskytnout i v nižších polohách, na hřebenech hor může napadnout pět až deset centimetrů sněhu. Na síti X to uvedl Český hydrometeorologický ústav.
Sníh na Šumavě v listopadu 2023.
Sníh na Šumavě v listopadu 2023. | Foto: Twitter ČHMÚ

Dnes bude zataženo až oblačno, od západu se postupně na většině území vyskytnou přeháňky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi třemi a sedmi stupni, na Moravě a ve Slezsku bude až devět stupňů. Na horách v 1000 metrech bude jeden stupeň pod nulou.

Svátek má Martin. Pranostika spojená s tímto dnem říká, že Martin by měl přijet na bílém koni. Podle meteorologů se sněhové vločky dnes mohou občas ukázat v Čechách i v nižších polohách, hranice sněžení bude kolem 600 metrů.

"Právě na Šumavě, ale také v Krušných horách a Krkonoších by mohlo za dnešek napadnout na hřebenech mezi pěti a deseti cm nového sněhu - sněžení bude spíše občasné, ale bude se vyskytovat po většinu dne," uvedli meteorologové.

Na Moravu a do Slezska dorazí ve větší míře srážky až odpoledne a hranice sněžení tam bude zpočátku kolem 1000 metrů. V pondělí ale meteorologové očekávají oteplení a sníh zřejmě roztaje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy