O víkendu bude jako v létě, v neděli mohou teploty vystoupat až na 27 stupňů

ČTK ČTK
4. 4. 2024 8:07
O víkendu bude jako v létě, v neděli mohou teploty vystoupat až na 27 stupňů

V Česku bude o víkendu na začátek dubna nezvykle teplo, v sobotu teploty vystoupají na 21 až 25 stupňů Celsia, v neděli meteorologové očekávají až 27 stupňů. Letní teploty pak vydrží i na začátku příštího týdne. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes bude přes den oblačno až zataženo, později odpoledne se od západu objeví na většině území déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 stupni Celsia, na jihu Moravy může být až 19 stupňů. Převážně oblačnou oblohu a ojediněle slabý déšť očekávají meteorologové i v pátek, teploty přes den se mohou dostat ke 20 stupňům.

"V pátek přejde přes střední Evropu k severovýchodu teplá fronta, za kterou k nám bude kolem tlakové výše nad jižní Evropou zesilovat příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu," uvedl ČHMÚ. V sobotu dosáhnou maximální teploty 25 stupňů Celsia a v neděli až 27 stupňů Celsia, což jsou podle meteorologů vzhledem k ročnímu období mimořádně nadprůměrné hodnoty. Na četných místech tak meteorologové očekávají nové teplotní rekordy.

Velmi teplé a slunečné počasí potrvá i na začátku příštího týdne, ochladit by se mělo ve středu.

 

Právě se děje

Další zprávy