Nová předpověď počasí na prosinec: Příští týden bude nejbohatší na srážky

ČTK ČTK
2. 12. 2017 15:15
Teplota vzduchu přes den by se v příštím týdnu měla pohybovat kolem tří stupňů Celsia. Následně budou průměrné teploty postupně klesat.
Zima je tu. (ilustrační foto)
Zima je tu. (ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Prosincové počasí by nemělo vybočovat z hodnot, které jsou pro závěr roku obvyklé. Nejteplejší bude podle meteorologů hned příští týden, který má být zároveň nejbohatší na srážky. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Teplota vzduchu přes den by se v příštím týdnu měla pohybovat kolem tří stupňů Celsia. "Následně budou průměrné teploty postupně klesat," upozorňují meteorologové. Pro období kolem Vánoc očekávají průměrné denní teploty kolem jednoho stupně.

Co do množství srážek bude příští týden nadprůměrný. "Vzhledem k očekávaným teplotám se dá očekávat přibývání sněhu na horách," uvádí Český hydrometeorologický ústav. Další tři neděle se bude množství srážek pohybovat kolem dlouhodobého průměru.

Dlouhodobá průměrná teplota v Česku v období od 4. prosince do Silvestra je minus 0,5 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1969, kdy se průměr dostal na minus 6,1 stupně Celsia. Naopak předloni průměrná teplota vyšplhala na čtyři stupně.

 

Právě se děje

Další zprávy