Čeká nás oblačný týden se silným větrem, teploty se budou pohybovat okolo 15 stupňů

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 10. 2023 11:30
Česko má před sebou oblačný týden s občasnými přeháňkami. Zejména v jeho druhé polovině bude silně foukat. Nejvyšší teploty se mají v týdnu pohybovat okolo 15 stupňů Celsia, například v pondělí se ale mohou vyšplhat až nad 20 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Foto: Thinkstock

V pondělí bude vrcholit příliv velmi teplého vzduchu, ojediněle se mohou teplotní maxima dostat až na 23 stupňů Celsia. Meteorologové ale nečekají, že by padlo hodně teplotních rekordů pro 30. říjen, protože loni bylo v tento den ještě tepleji. Ve Vimperku tehdy naměřili 26,2 stupně, v Kašperských horách 25,4 stupně a v Tachově 25 stupňů.

Na jihu a západě bude v pondělí ojediněle pršet a k večeru bude už zesilovat vítr. Ve vyšších polohách mohou mít jeho nárazy rychlost až 90 km/h. Se silným větrem by měli od pondělních 22:00 do úterního rána počítat zejména obyvatelé východní části Jihomoravského kraje, východní a severní části Olomouckého kraje a lidé ve Zlínském a Moravskoslezském kraji.

Podobně větrno bude i v úterý. Zároveň se mírně ochladí, maxima by měla být zhruba 15 stupňů Celsia. Na většině území čekají meteorologové občasný déšť. Ve středu se přechodně vítr uklidní, už ve čtvrtek i v pátek ale mají být nárazy opět místy až 70 km/h, na horách i 90 km/h.

Čtvrteční nejvyšší denní teploty by měly být kolem 16 stupňů Celsia, v pátek o něco nižší. Znovu bude na většině území občas pršet. Také o víkendu je potřeba počítat s deštěm, teploty zůstanou podobné jako v týdnu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy