Bouřky postupují přes východ země, večer a v noci hrozí na většině území

ČTK ČTK
26. 8. 2023 12:20
Bouřky, ojediněle s přívalovým deštěm a kroupami, postupují nyní přes východní polovinu Moravy a Slezska. Večer a v noci pak hrozí bouřky vyjma severozápadu postupně na celém území, mohou být i velmi silné. Kvůli srážkám hrozí lokální přívalové povodně. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli.
Bouřka, ilustrační foto.
Bouřka, ilustrační foto. | Foto: Shutterstock.com

"Přes východní polovinu Moravy a Slezska postupují bouřky, které mohou být ojediněle s přívalovým deštěm kolem 30 milimetrů, nárazy větru kolem 70 kilometrů za hodinu a kroupami přes dva centimetry," uvedl dnes dopoledne Český hydrometeorologický ústav.

Během dnešního večera a noci na neděli pak bude podle meteorologů přes část Česka postupovat výrazný bouřkový systém z Bavorska. Ojediněle se mohou vyskytnout nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a kroupy nad tři centimetry, výjimečně kolem pěti centimetrů.

"Přesný postup je stále nejasný, bouřky by měly zasáhnout zejména oblasti jižních Čech, Vysočiny a později večer a v noci na neděli Moravu a Slezsko," sdělili meteorologové.

Po vydatnějších srážkách budou stoupat hladiny řek, v zasažené oblasti v pásu táhnoucím se z jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti, by mohly překročit první stupeň povodňové aktivity a na menších tocích především v Jeseníkách ojediněle i druhý stupeň povodňové aktivity.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy