Pavla Zunu na Primě vystřídá Jitka Obzinová

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
9. 7. 2009 13:57
Praha - Pavla Zunu vystřídá na Primě Jitka Obzinová, která bude od 1. srpna zastávat post šéfredaktorky zpravodajství a publicistiky.

"Splňuje naše představy o zkušeném a konstruktivním šéfovi zpravodajství. Předložila jasnou koncepci jeho rozvoje, která odpovídá našim strategickým záměrům," vysvětlil generální ředitel TV Prima Marek Singer.

V některých médiích se objevily informace, že by na Primu měla přijít i Barbora Tachecí. "To jsou informace, které se nezakládají na pravdě a mají čistě spekulativní charakter," reagovala na dotaz Aktuálně.cz mluvčí stanice Jana Kocová.

Prima chce opět prestižní zprávy

Vedení stanice si od nové šéfredaktorky slibuje především další zkvalitňování práce zpravodajství a jeho rozvoj směrem k jasnému profilu zpráv, které se mají zřetelně odlišit od konkurence.

"Zaujal mne záměr vytvořit ještě silnější a prestižnější zpravodajství, které bude více konvenovat se značkou Prima a přesvědčí diváky atraktivitou zpravodajských témat," říká Obzinová, která má s prací v médiích letité zkušenosti.

Dále chce vytvořit ještě výraznější zpravodajský blok, který bude jedinečný a rozeznatelný a který divákům poskytne kvalitní přehled.

Na druhou stranu na ni čekají i nepříjemnosti, kvůli kterým odešel právě Zuna - a to úsporná opatření, která se odrazí nejspíše v propouštění zaměstnanců.

ČT, Nova a JOJ, teď je na řadě Prima

Obzinová se v mediálním prostředí pohybuje od počátku 90. let, kdy pracovala v Českém rozhlase jako zpravodajka a komentátorka se specializací na oblast Balkánu.

V roce 1992 přesídlila do České televize, kde mimo jiné moderovala pořady Události, komentáře a "21".

Její další kroky vedly na Novu, kde moderovala Televizní noviny a připravovala diskusní pořady Gilotina a Sedmička.

V letech 2003-2005 působila jako výrobní ředitelka slovenské televize JOJ. Posléze ji posluchači slýchali jako moderátorku Pressklubu Frekvence 1, jehož byla i dramaturgyní.

V roce 2006 se stala vedoucí redakce zpravodajství ČRo 2 Praha, odkud přešla na pozici vedoucí redakce domácího zpravodajství Českého rozhlasu 1 Radiožurnál.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy