Obyvatelé, občanské spolky a radnice 16ti podlažní budovy v Lužinách nechtějí

Obyvatelé, občanské spolky a radnice 16ti podlažní budovy v Lužinách nechtějí
Tehdy obyvatelé sídlištního komplexu přišli o veřejné služby, lékaře, poštu a knihovnu.
Uzavřen byl i průchod skrz obchodní centrum, jímž si lidé zkracovali cestu ke svým domovům. K využití náhradní cesty nyní vybízí vybledlá cedule.
Náhradní trasů si ale majitelé OC Lužiny, mezi nimiž je i manželka bývalého šéfa ČEZu Martina Romana,  těžkou hlavu nedělali.
Cestu si nakonec lidé našli sami - přes parkoviště.
Foto: Sandra Štefaniková
Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
2. 10. 2013 16:08

Obyvatelé pražských Lužin jsou opět v pozoru. Před rokem přišli obyvatelé pražských Lužin o veřejné služby, lékaře, poštu a knihovnu. Tehdy se započala přestavba Obchodního centra Lužiny, kterou spoluvlastní Lenka Romanová, manželka vlivného manažera a bývalého šéfa ČEZu Martina Romana. Teď by přímo před jejich okny a v těsné blízkosti právě rekonstruovaného obchodního centra mohlo vyrůst pět až 16ti patrových věžáků. O tom jaké architektonické změny se u stanice metra Lužiny chystají, se přitom obyvatelé dozvěděli doslova za pět minut dvanáct, z úřední desky městského úřadu Prahy 13.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Biden uvolnil zákaz vydávání víz a zelených karet, který vyhlásil Trump

Americký prezident Joe Biden nařídil uvolnit dočasný zákaz vydávání některých víz a zelených karet, které umožňují cizincům legální trvalý pobyt ve Spojených státech. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Vydávání víz loni zmrazil Bidenův předchůdce Donald Trump, který tvrdil, že tímto krokem chrání během krize způsobené pandemií covidu-19 pracovní místa pro Američany.

Podle Bidena uzavření dveří pro migranty přicházející legálně "neprospívá zájmům Spojených států". "Právě naopak, Spojeným státům to škodí, protože mimo jiné znemožňuje některým rodinným příslušníkům amerických občanů a lidí s legálním trvalým pobytem, aby se k nim připojili. Také to poškozuje ta americká odvětví, která využívají talenty z celého světa," zdůvodnil ve středu svůj krok prezident.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Arménská armáda vyzvala premiéra, aby odstoupil. Ten mluví o vojenském převratu

Arménská armáda vyzvala premiéra Nikola Pašinjana, aby i s celou vládou odstoupil. Podle agentury TASS se v prohlášení generálního štábu uvádí, že současný kabinet není schopný přijímat odpovídající rozhodnutí v kritické situaci pro národ. Pašinjan výzvu označil za pokus o vojenský převrat. Vyzval své stoupence, aby se hned v Jerevanu sešli na centrálním náměstí Republiky. 

"Premiér a vláda Arménie nejsou od nynějška schopni v této krizové a osudové situaci arménského lidu přijmout odpovídající rozhodnutí. V souvislosti se současnou situací požadují arménské ozbrojené síly rezignaci premiéra a vlády… a zároveň varují před použitím síly proti národu…," uvádí se v prohlášení generálního štábu. Pašinjan čelí protestům a výzvám k rezignaci kvůli porážce v loňské krátké válce o Náhorní Karabach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy